Ścieżki rowerowe

Ścieżki Rowerowe Pomieczyńskiej Huty

Przez Pomieczyńską Hutę przebiegają aż trzy trasy rowerowe, które amatorom dwóch kółek pozwolą nie tylko popracować nad kondycją, ale również podziwiać okoliczne widoki, zwiedzić malownicze miejscowości, lasy i jeziora. Trzy trasy zróżnicowane są pod względem stopnia trudności oraz długości. Najkrótsza ścieżka liczy niecałe 7 km, a najdłuższa – ponad 18 km.

1) Trasa czerwona:

Trasa czerwona to zdecydowanie najdłuższa ze ścieżek. Łącznie liczy aż 18,3 km i wiedzie przez Sianowo Leśne, nad brzegiem jezior Małe i Wielkie Łąki, Sianowo, Młyńsko, Garcz, Nowiny.


2) Trasa zielona:

Trasa zielona jest prawie o połowę krótsza od czerwonej, ale trudniejszy teren i więcej wzniesień sprawia, że jedzie się nią wolniej. Z Pomieczyńskiej Huty kierujemy się do Pomieczyna przez Smolne Błoto i Hejtus, cały czas jadąc ul. Słupią. W Pomieczynie Małym skręcamy w ul. Królewską, która leśnym szlakiem prowadzi nas aż do urokliwego jeziora Dębnica i z powrotem do wsi Pomieczyńska Huta.

3) Trasa niebieska:

Trasa niebieska jest najkrótszą ścieżką rowerową, przebiegającą przez Pomieczyńską Hutę. Ten nieco ponad siedmiokilometrowy szlak prowadzi przez Sitną Górę, wokół malowniczego jeziora Białego. Mniej więcej po 2,5 km podróży naszym oczom ukaże się kąpielisko gminne – najlepsze miejsce w okolicy do kąpieli w ciepłe letnie dni.
Ścieżki Rowerowe Pomieczyńskiej Huty